Horúce novinky kuchynského dizajnu?

Či už chcete investovať do novej kuchyne alebo osviežiť unavené kuchynské skrinky, úspešný dizajn kuchyne kombinuje mnoho prvkov – usporiadanie, skrinky, pracovné dosky, prístroje atď.

Ak bol rok 2020 rokom „živej kuchyne“, kde kombinácia funkcií, estetiky a technológií uľahčila každodenný život, čo čaká na rok 2021 a ďalšie roky? A konkrétne, čo budeme od našich kuchýň po pandémii vyžadovať?

Pre rok 2021 sa skromná kuchyňa znovu objavuje. V dnešnej dobe sme v modernej kuchyni, kde pripravujeme a vychutnávame jedlá prevzal úlohu spoločenského miesta, aj keď prostredníctvom Zoom (podľa prieskumu sa 88% hlási k úlohe kuchyne je teraz skôr na socializáciu ako na varenie) a je to tiež kancelária, učebňa, herňa, reštaurácia a oveľa viac.

Teraz viac ako kedykoľvek predtým musí každý štvorcový palec pracovať tvrdšie a naše priestory musia robiť viac, preto naše novo spustené kuchyne  (kuchyňa v dlažbe na obrázku vyššie) cieľom je uľahčiť vám život vytvorením výpovedného priestoru, ktorý je praktický aj krásny.

Najžiadanejšie moderné kuchynské vzory budú kombinovať účel a osobnosť. Dizajn, ktorý podnieti nový apetít po kvalitnejších kuchyniach, ktoré sú stopercentne originálne a odrážajú váš osobný vkus, charakter a životný štýl.

Je tu nové ocenenie pre dizajnérske detaily, ako napríklad integrované mediálne systémy, úložné priestory, ďalšie zásuvky a otvorené police na účely zobrazenia.

Od roku 2021 budú kuchynské farby inšpirované prírodou – hovoríme o zemitých tónoch a biofilných farebných schémach, vrátane vysoko pigmentovaných zelených a modrých odtieňov – modernizovať klasickú kuchyňu a inšpirovať súčasnejšie schémy.

1. Zelená je farba roku 2021

Tento rok je to všetko o zelenej farbe. Šalviová zeleň definuje súčasnú kuchyňu, zatiaľ čo silnejšie a tradičnejšie tóny ako lesná zeleň obohatia klasickejšie kuchynské schémy.

Pomocou zelenej farby priveďte von, vytvorte spojenie s prírodou z pohodlia domova a zvýhodnite svoje duševné zdravie a pohodu.

Funguje nádherne v moderných aj tradičných kuchyniach a dodáva priestoru sviežu eleganciu a energiu. Použitie tmavozelených základných jednotiek pomáha uzemniť väčší priestor a môže dokonca vytvoriť pocit priestoru v menších kuchyniach pri zladení so stenovými jednotkami zo slonoviny alebo z bieleného dreva.

Dokončite vzhľad bronzovými, mosadznými alebo medenými prvkami pre moderný, ale nadčasový dojem. Perfektné pre prácu s biofilným trendom spolu s prírodnými textíliami, drevenými podlahami, teplým odtieňom rumenca a množstvom čerstvých bylín

2. Vymaľovaná kuchyňa

Praktická voľba v modernej kuchyni, maľovaný nábytok ponúka nový život v kuchynskej skrinke a predstavuje moderný vzhľad v tradičnejšom vzhľade a povrchovej úprave. V kombinácii s autentickými surovinami, ako je mramor a betónu, vytvára trvalé kuchynské prostredie, ktoré je klasickej povahy, ale s moderným povrchom.

Ručne maľovanú kuchyňu je možné brúsiť a znovu natierať na novú farbu podľa výberu – vynikajúci spôsob, ako si renovovať kuchyňu bez nákladov na výmenu celých jednotiek.

3. Nové neutrály

Upokojujúce neutrály, od bielej a slonovinovej cez tupú a sivú, sú stále na výber. Tlmené a tónové farby v kombinácii s hmatovými materiálmi, ako je drevo, ratan, prútie a kameň, môžu vytvoriť pokojný a hrejivý priestor.

Jedným z kľúčových trendov, ktoré tento rok očakávame v kuchyniach, je New Neutrals, upokojujúci trend tlmených a zemitých farieb, ktoré vytvárajú príjemnú a relaxačnú atmosféru. Táto mierová voľba štýlu vyžaruje pokoj a vyrovnanosť, čo je v príkrom rozpore s náročnou a rýchlou povahou moderného života.

4. Šikovné, praktické úložisko

Skladovanie je a bude aj naďalej veľkou časťou kuchynského priestoru, konkrétne skrytými úložnými riešeniami.

Systémy úložných priestorov, ktoré sú nevyhnutné pre efektívny povrch, maximalizujú priestor bez toho, aby to malo negatívny vplyv na vzhľad a štýl kuchyne.

Zaznamenali sme nárast dopytu po chytrých riešeniach úložných priestorov v kuchyni, vrátane veľkých jednotiek komorníka, ktoré sa vracajú do tradičnejších čias, ale boli modernizované, aby poskytovali praktickejšie riešenia neporiadok vo veľkom štýle. Raňajkové skrinky za vreckovými dverami tiež znižujú neporiadok a zachovávajú estetický vzhľad, keď odkladajú každodenné spotrebiče, ako sú kanvice, kávovary a hriankovače.

5. Pracovná kuchyňa

Nárast „pracovnej kuchyne“ odráža potrebu tradičnej kuchyne a zvýšený dopyt po multifunkčných priestoroch.

Zameriava sa na integrované sedacie plochy, úložné riešenia na nízkej úrovni a na celú výšku a rozšírené raňajkové bary alebo ostrovné jednotky, ktoré sa stanú pracovnou stanicou all inclusive kompletný s priestormi na prípravu jedál a priestorom na varenie, stolovanie a prácu v domácej kancelárii. Pracovné stoly a ostrovy ponúkajú väčší priestor a dômyselné úložisko, aby ste ukryli nielen kuchynské predmety, ale aj kancelárske potreby.

Mnoho majiteľov domov pridáva do svojich kuchýň ďalšie úložné riešenia ako spôsob skladovania svojich kancelárskych potrieb, pretože sa neustále prispôsobujú práci z domu.

6. Skrinka, špajza

Špajza alebo špajza sú nevyhnutnou súčasťou každej modernej kuchyne. To, ako kuchynské skrinky vyzerajú a fungujú zvnútra, je rovnako dôležité ako zvonku.

Nemusí to byť obrovský priestor na prechádzku, ale zabudovaný špajz môže mať rôzne podoby so zásuvkami, zabudovaným osvetlením, miestami na uskladnenie mixérov a kuchyne.

Moderné kuchyne môžu integrovať sekcie s otvoreným úložným priestorom, aby mohli byť krásne zobrazené milované ozdobné kúsky alebo aby ste k nim mali ľahký prístup k tým najpoužívanejším.

Napríklad zmiešanie komory s plnou výškou, ktorá sa môže pochváliť veľkou úložnou kapacitou, s funkčnými policami a otvorenými jednotkami, pomôže dosiahnuť rovnováhu medzi praktickým a dekoratívnym povrchom.

7. Kuchynská polička

Otvorené police budú obľúbenou voľbou pre rok 2021, pretože zvýšia záujem o kuchyňu a vytvoria pocit otvorenejšieho priestoru. Kuchynská polica sa dostáva do centra pozornosti, pretože dopyt po „dekorácii kuchynských plávajúcich políc“ stúpa na Pintereste o 130 percent. Predpokladá sa, že kuchynské police budú novým obľúbeným rohom domu v štýle pútavých spotrebičov, farebné sklo a ručne vyrobené hlinené taniere.

8. Kuchynská polička

Otvorené police budú obľúbenou voľbou pre rok 2021, pretože zvýšia záujem o kuchyňu a vytvoria pocit otvorenejšieho priestoru. Kuchynská polica sa dostáva do centra pozornosti, pretože dopyt po „dekorácii kuchynských plávajúcich políc“ stúpa na Pintereste o 130 percent. Predpokladá sa, že kuchynské police budú novým obľúbeným rohom domu v štýle pútavých spotrebičov, farebné sklo a ručne vyrobené hlinené taniere.

9. Udržateľná kuchyňa

Ekologické údaje sú pre moderného majiteľa domu čoraz viac znepokojujúce a ako sa postupne čoraz viac zameriavame na udržateľnosť a kvalitné materiály v domácnosti, čoraz viac zvažujeme výrobu, návrh a dodanie produktu pred zakúpením. Používanie ekologických materiálov v interiérovom dizajne zaznamenalo neskoro obrovský nárast a zisťujeme, že čistá povaha stopercentne recyklovaného nábytku pokračuje požičiavať sa mestám inšpirovaným kuchyniam, ktoré sú udržateľné a originálne navrhnuté.

Materiály druhej generácie, ktoré sú recyklované alebo napodobňované z koncepcie, poskytujú skvelú alternatívu na dosiahnutie najnovších návrhov kuchýň bez poškodenia životného prostredia. Laminátové riešenia sú na to ideálne, pretože kovové a drevené efekty sa stávajú najuniverzálnejšou voľbou zelenej farby.

Medzi ďalšie kroky k udržateľnejšiemu životu patrí pridanie vyhradených recyklačných košov do skrinky, inštalácia kohútika na horúcu vodu 3 v 1 alebo výber indukčných varných dosiek na zníženie množstva použitej a zbytočnej energie.

10. Dvojfarebné kuchyne

Dvojfarebné kontrastné povrchové úpravy sa v kuchyni stávajú žiadanou estetikou. Môžete sa rozhodnúť pre kontrastné nástenné a podlahové skrinky; hlboké, tmavé jednotky kontrastovali s jasnejšími odtieňmi inde; ostrov v pútavom odtieni, alebo to môže byť také jednoduché, ako spojiť tmavší odtieň šedej s jemnejším odtieňom holubice šedej.

Tento dizajnový prvok sa využíva aj v kuchynských častiach, ktoré nie sú také viditeľné, ako sú interiéry zásuviek a skríň, ktoré si teraz vyžadujú rovnakú pozornosť ako vonkajšie povrchové úpravy.

11. Splashback funkcie

Individualitu v modernom dizajne kuchyne je možné dosiahnuť funkciou splashback – ideálnym spôsobom, ako urobiť vyhlásenie. V kuchynskej farebnej schéme môžete pokračovať až k stenám a rozstrekovaniu, čím získate väčšiu intenzitu a živosť.