Na malom priestore môžete byť stále majstrom pekárom alebo kuchárom. Malé kuchyne potrebujú len niektoré šikovné dizajnérske nápady, aby boli praktické a štýlové

Naše nápady pre malú kuchyňu sú ideálne pre tých, ktorí nie sú obdarení veľkou a spoločenskou kuchyňou. Iste, možno nebudete mať priestor na kuchynský ostrov, sporák a jedálenský stôl, ktorým by ste mohli hostí tlačiť. Ale zdrobnenina nemusí znamenať fádna. Existuje množstvo šikovných spôsobov, ako vytvoriť zo svojej kuchynskej schémy priestranný…

Skladovanie je jedným z najdôležitejších prvkov v malej kuchyni. Maximalizáciou každého rezervného palca, reorganizáciou oblastí, ktoré nepracujú tak tvrdo, ako by mali, a pridaním ďalších riešení, kde je to potrebné, môžete z malej miestnosti urobiť trend. Stále viac a viac kuchynského dizajnu vyzerá, že ťaží z minimálneho neporiadku a maximálnej účinnosti.

Začnite premýšľaním o tom, ako využívate kuchyňu a kde musí byť všetko, pretože to vám pomôže pri rozhodovaní, aký druh skladovania požadujete.

Najlepšie je napríklad skladovať predmety podľa toho, ako často sa používajú, takže sa uistite, že každodenné jedlá sú na ľahko dosiahnuteľnej dolnej poličke a kusy špeciálnej príležitosti vyššie.

1. Využite priestor na stene a vytvorte kompaktný dizajn

Ak je priestor na špičkovej úrovni, prichádza na pomoc šikovný kompaktný dizajn kuchyne. Ak sa jedná o menší priestor, je nevyhnutné starostlivo zvážiť usporiadanie, aby sa zabezpečilo, že sa využije každý centimeter kuchyne.

Vytvorenie banky skriniek pozdĺž jednej steny je skvelým spôsobom, ako usmerniť a otvoriť priestor. Vysoké nástenné jednotky sú zvlášť vhodné do úzkych kuchýňových kuchýň, pretože využitie tohto priestoru zaručuje, že oblasť bude pôsobiť menej stiesnene, ako keby bola naplnená komodami v štýle špajzy.

3. Rozhodnite sa pre jasnú farebnú schému

Urobte z malej kuchyne ľahký a vzdušný výber neutrálnej farebnej škály. Neutrálny však neznamená iba béžový alebo krémový. Pár bielych dlaždíc so vzorom a mramorových pracovných dosiek s kuchyňou z kačacieho vajca skrinky pre ostrú farebnú schému, ktorá bude odrážať svetlo navôkol, vďaka čomu bude kuchyňa pôsobiť priestranne.

5. Rozhodnite sa pre jasnú farebnú schému

Urobte z malej kuchyne ľahký a vzdušný výber neutrálnej farebnej škály. Neutrálny však neznamená iba béžový alebo krémový. Pár bielych dlaždíc so vzorom a mramorových pracovných dosiek s kuchyňou z kačacieho vajca skrinky pre ostrú farebnú schému, ktorá bude odrážať svetlo navôkol, vďaka čomu bude kuchyňa pôsobiť priestranne.

7. Odreagujte oko výraznou podlahou

V malej kuchyni choďte naplno s odvážnymi obkladmi. Silný vzor na podlahe odvádza pozornosť od očí a zvyšuje pocit v miestnosti. Každý centimeter tejto kuchyne bol navrhnutý tak, aby čo najlepšie využil malý priestor od tenkých zariadení až po závesnú rastlinu. Závesný medený kvetináč je skvelý spôsob, ako dodať životu a dekorácii v kuchyni bez zbytočných pracovných plôch.

2. Vytvorte optickú ilúziu pomocou farby

Maľovanie kuchynských skriniek sa opäť rozbieha, pretože majitelia domov hľadajú skôr cenovo dostupné spôsoby rekonštrukcie existujúcich kuchýň – ako nákladnú výmenu. A aký lepší spôsob, ako urobiť vašu kuchyňu úplne novou, ako je farebná kvapka na oživenie povrchov. V malých priestoroch dokáže nová farebná schéma urobiť zázraky, vďaka čomu sa priestor bude cítiť o kúsok väčší.

Neutrál na okolitých stenách, dodáva priestoru nový svieži pocit. Zatiaľ čo silnejšia a dominantnejšia farba, môže pôsobiť ako kuchynská linka. Namaľovaním všetkých základných jednotiek do tmavšieho odtieňa sa bude miestnosť cítiť rozdelená, čo vytvorí optickú ilúziu väčšieho pocitu priestoru medzi podlahou a stropom.

4. Rozhodnite sa pre jasnú farebnú schému

V malej kuchyni musíte pri skladovaní myslieť tvorivo. Namiesto investícií do bežných políc, tento drôtený policový regál zo šnúry maximalizuje skladovanie prispôsobením sa potrebám vašej kuchyne. Pridajte alebo odneste police, zaveste poháre hore dnom a dokonca predstavte stojan na víno. Ak je priestor špičkový, musíte sa ubezpečiť, že sa počíta každý centimeter.

6. Schovajte spotrebiče doskrinky

Chráňte hriankovač, rýchlovarnú kanvicu a kávovar v skrini na raňajky, aby povrch nevyzeral neprehľadne. Hneď ako otvoríte skriňu so svojím obľúbeným prístrojom, je pripravený na použitie. Jedná sa o šikovný trik na využitie nepríjemných rohov, vďaka ktorému sa žiadna zo svojich kuchynských technológií nestratí v zadnej časti skrinky.

8. Zamieňajte digestor za kombinovanú indukčnú varnú dosku

Táto kombinovaná indukčná varná doska je skvelým šetričom priestoru v malej kuchyni. To znamená, že môžete vymeniť objemný digestor nad varnou doskou v prospech ďalšieho úložného priestoru. Ak nepotrebujete ďalšiu skrinku s policami, zvážte ponechanie oblasti nad varnou doskou prázdnou, aby ste vytvorili ilúziu priestrannejšej kuchyne.