Každý chce modulárnu kuchyňu, aby si uľahčil zážitok z varenia. Koľko toho však vieme o týchto kuchyniach? Na rozdiel od tradičných kuchýň sa vyrábajú spojením rôznych modulov, ktoré zodpovedajú veľkosti a úžitku kuchyne.

Môžu sa teda vyrábať v továrni a potom montovať doma. Tieto kuchyne je možné demontovať a znovu zostaviť, pretože každá kuchynská skrinka je samostatným modulom a nie jedným príslušenstvom.

Jatočné telo je v podstate telo modulu s panelmi spojenými priečkou. Základné moduly sú vybavené pätkami sokla, ktoré majú výškové nastavenie a soklovú lištu na skrytie nôh. Jatočné telo je hlavné telo, po ktorom je možné pridať rolety, hardvér a pánty.

Drevo

Aj keď je drahé, skutočné drevo sa dá použiť na zostavenie modulárnej kuchyne. Avšak chyby ako uzly a triesky môžu mať vplyv na celkový dizajn. Termity tiež môžu predstavovať vážne nebezpečenstvo pre drevo. Ak však máte skutočné drevo, môžete pomocou týchto opatrení odolať útoku termitov.

Preglejka

Jedná sa o inžinierske drevo vyrobené z dýhových listov lisovaných živicami. Aj keď je to na trochu drahej strane, je to najpreferovanejší materiál v kuchyni pre svoju pevnosť.